Skatuves mākslas producentu fonds

Nodibinājums "Skatuves Mākslas Producentu fonds" dibināts 2011.gada 12.aprīlī.
Fonda dibinātāji: M.Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise, producente Dana Bjorka, profesionāls sportists un kultūras pētnieks Ēriks Blūms, Latvijas Kultūras akadēmijas "Radošās darbības centra" vadītāja, producente Monta Brūvere

Fonda dibināšanas laikā sadarbībā ar režisoriem Elmāru Seņkovu, Juriju Djakonovu, scenogrāfu Reini Dzudzilo un kostīmmākslinieci Kristu Dzudzilo, radošā komanda strādāja pie vērienīgās izrādes "Heda" /H.Ibsens "Heda Gāblere"/ tapšanas Andrejsalā, kā rezultātā tika nolemts par nevalstiskas organizācijas izveidošanu ar mērķi realizēt līdzīga satura un apjoma inovatīvus projektus, kā moto izvirzot "ar ko mēs esam unikāli?".

Fonda Statūti paredz galvenos nodibinājuma mērķus:
1. veicināt kvalitatīvu skatuves mākslu;
2. atbalstīt jauno mākslinieku radošās iniciatīvas;
3. nostiprināt sadarbību starp dažādām kultūras un mākslas institūcijām lokāla un starptautiska mēroga līmenī;
4. veicināt aktīvu privātā sektora finansiālu līdzdalību projektu īstenošanā.

Fonda pārstāvji sadarbībā ar saviem partneriem līdz šim ir realizējuši ne tikai vairākus inovatīvus teātra un dejas mākslas projektus ("Graņonka", "Heda", "Makbets.Mono.", "Tango līnijas", Krievijas teātru viesizrādes Rīgā, u.c.), bet strādāja arī pie M.Čehova Rīgas Krievu teātra  mārketinga aktivitātēm, uzņemoties Lielās un Mazās zāles repertuāra producēšanu. Fonds uzņemās arī kultūras pasākumu organizāšanu (koncerti, svinīgās ceremonijas, svētku pasākumi). Pašlaik Fonds ir pievērsies ikgadējā starptautiskā festivāla "Teātris ir visur Kuldīgā" realizēšanā un attīstībā Kuldīgā, Latvijā.

Kā partneris Latvijas Teātra darbinieku savienībai fonds līdzdarbojās gada balvas teātrī "Spēlmaņu nakts 2011/2012" ceremonijas organizēšanā.

Fonda vadītāji ir atvērti dažādiem jaunrades projektu piedāvājumiem. Sīkākai informācijai sazināties ar Danu vai Montu.