Skatuves mākslas producentu fonds

TEĀTRIS IR VISUR KULDĪGĀ

2016.gada 8. un 9.  oktobrī notika festivāla ieskandināšana pilsētā – Kuldīgas teātra svētki, kas ieguva skatītāju augstus novērtējumus. Balstoties uz kuldīdznieku patiesi lielu atsaucību un ieinteresētību par festivālu, Kuldīgas novada pašvaldība  ir pieņēmusi lēmumu pasludināt starptautisku skatuves mākslas festivālu “Teātris ir visur Kuldīgā” ("TIVK") par ikgadējo pilsētas kultūras dzīves tradīciju.


Festivāla idejas autors un realizētājs ir nodibinājums "Skatuves Mākslas Producentu fonds". Vairāk informācijas par festivālu: www.tivk.lv


ANDRIS FREIBERGS. SCENOGRĀFIJA

2014.gada 27.martā, Maskavas A.A.Bahrušina teātra muzejā notika Latvijas izcilā scenogrāfa un Latvijas Nacionālās operas galvenā mākslinieka Andra Freiberga izstādē "Andris Freibergs. Scenogrāfija".

Izstādē bija skatāmi maketi, videoieraksti, instalācija un fotogrāfijas no 49 iestudējumiem, kas tapuši sadarbībā ar režisoriem Ādolfu Šapiro, Māru Ķimeli, Uldi Pūcīti, Oļģertu Kroderu, Fēliksu Deiču, Arnoldu Liniņu, Mihailu Gruzdovu, Romānu Kozaku, Alvi Hermani, Veru Elšlegeli, Elmo Nīganenu, Aleksandru Morfovu, Kristīnu Vuss, Andreju Žagaru, Gintaru Varnu, horeogrāfēm Maiju Murdmā un Allu Sigalovu.


SMP fonds uzņēmās izstādes "Andris Freibergs. Scenogrāfija" orgaizēšanu un realizēšanu Maskavā.


VOROŅEŽAS KAMERTEĀTRIS

Voroņežas kamerteātris, kas savas durvis skatītājam ir vēris 1994. gada jūnijā, viesojās Latvijā, M.Čehova Rīgas Krievu teātrī no 2013.gada š.g. 28.-31. martam ar četrām viesizrādēm:

Andreja Platonova komēdija "Muļķi perifērijā" (28.marts)
pēc Anatolija Marienhofa romāna versijas "Ciniķi" (29.marts)
Aleksandra Ostrovska komēdija "Ienesīga vieta" (30.marts)
Rolanda Šimmelpfenninga drāma "Pirms un Pēc" (31.marts)

SPĒLMAŅU NAKTS 2012

Spēlmaņu nakts ir gadskārtēja teātra balvu pasaniegšanas ceremonija, ko rīko Latvijas Teātru darbinieku savienība (LTDS). Tā tika iedibināta 1993. gadā, pirmā apbalvošanas ceremonija tika rīkota 1994. gadā, godinot labākos sasniegumus 1993. gadā. Balvas tiek pasniegtas vairākās kategorijās par sasniegumiem skatuves mākslas nozarēs gada griezumā.

2012.gada balvas pasniegšanas ceremonijas producēšana tika uzticēta "SMP fondam".GRAŅONKA

Pirmizrāde M.Čehova Rīgas krievu teātrī  - 07.04.2011.

Ilgums - 1 stunda 20 minūtes

Jaunā režisora Elmāra Seņkova („Spēlmaņu nakts 2010” nominācija: „Gada debija”) autorprojekts. Etīžu virkne, kas ir gan smieklīgas, gan skumjas, ar monologiem, dialogiem, muzikāliem numuriem – daudzšķautņains stāsts par alkohola lomu cilvēka dzīvē.

 

„Skatītājiem paveras daudzveidīgi stāsti par alkohola iespaidu cilvēka dzīvē. Pieci aktieri, kas izspēlē šos stāstus, ir to līdzautori, jo iedvesmu smēlušies no pašu un paziņu piedzīvotā. Jaunie aktieri darbojas tīrā, funkcionālā telpā. Skatītāju auditorijas vidū atrodas zaļi galdi, kas tiek izmantoti kā spēles laukums. Šo „zaļā pūķa” metaforu un citas metaforas ir radījis jaunais, talantīgais scenogrāfs un gaismu mākslinieks Reinis Dzudzilo.”MAKBETS.MONO.

Jebkuras dramaturģijas iestudēšana ir pakļauta neizbēgamai interpretācijai, vēl jo vairāk, ja šī dramaturģija ir sena vēsture. Atzīmējot Šekspīra tuvojošos jubileju, Hedas mājā Andrejsalā savu pirmizrādi 2012. gada 31.augustā piedzīvoja Šekspīra traģēdija “Makbets” mākslinieciskās idejas autoru – Reiņa Dzudzilo, Elmāra Seņkova, Jurija Djakonova interpretācijā, veidojot izrādi “MAKBETS.MONO.” kā daudzslāņainu Šekspīra klasikas pārstrādi. Pārstrāde gan dramaturģiski, gan tekstuāli, izceļot atsevišķas ainas ar vizuāliem un skatītāju integrējošiem paņēmieniem, gan pārstrāde, reflektējot uz vēsturiskām makbetiskām liecībām, kā arī mūsdienīgām interpretācijām par Šekspīra rakstīto vārdu nozīmi.

TANGO LĪNIJAS

2012. gada 16. aprīlī gandrīz teātrī Artelis pirmizrādi piedzīvoja dejas izrāde Tango Līnijas. Izrāde realizēta kā muzikāla dejas kolāža par pasaulē smeldzīgāko un kaislīgāko deju – Tango. Tomēr tas nav klasiski iestudēts Tango deju projekts, jo izrāde ir par Tango, ap Tango, līdzās Tango. 

HEDA

No 2011. gada 2.jūnija līdz 11.jūnijam Andrejsalas teritorijā angārā (Andrejostas 10) bija skatāms Latvijas Kultūras akadēmijas teātra režijas bakalaura absolventu Elmāra Seņkova, Jurija Djakonova, kultūras menedžmenta maģistratūras absolventu Montas Kononovas, Danas Čerņecovas, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura absolventa scenogrāfa Reiņa Dzudzilo kopdarbs – inovatīvs mākslas projekts - izrāde Heda.